Musa Anter ve Özgür Basın Şehitleri Gazetecilik Ödülleri İçin Başvurular Başladı

Bu yıl 31’incisi düzenlenen Musa Anter ve Özgür Basın Şehitleri Gazetecilik Ödülleri için başvurular başladı.

Yeni Yaşam gazetesinin düzenlediği yarışma, “Türkçe Haber”, “Video Haber”, “Kürtçe Haber”, “Fotoğraf (Haber Fotoğrafı)”, “Karikatür” ve Gurbetelli Ersöz anısına “Kadın Haberciliği” olmak üzere 6 ayrı dalda düzenleniyor.

Katılım için son tarih 10 Eylül olarak belirlenirken, seçilen eserlerin 18 Eylül’de açıklanacağı duyuruldu. Yarışmaya katılmak isteyenler, belirtilen koşullara uygun olarak eserlerini gönderebilecekler. Her katılımcı sadece bir kategoride ve bir eserle yarışmaya katılabilecek. Gönderilen eserler sahiplerine iade edilmeyecek ve yayınlanabilir nitelikte olmalı.

Musa Anter ve Özgür Basın Şehitleri Gazetecilik Yarışması’na katılım koşulları arasında, eserin daha önce yayımlanmamış ya da 10 Eylül 2023 tarihinden sonra yayımlanmış olması gerekliliği bulunuyor. Katılımcılar, eserlerini PDF veya Word formatlarında, görsel haberler için wetransfer yoluyla veya internet medyasında yayınlanan haberler için ilgili linklerle birlikte belirtilen e-mail adresine gönderebilecekler.

Fotoğraf dalında yarışacak eserlerin minimum 2000 piksel çözünürlükte ve JPG formatında olması gerekiyor. Karikatürlerin ise en az A4 (21 cm × 29,7 cm) en fazla A3 (29,7 cm x 42 cm) boyutlarında ve orijinal olması zorunluluğu bulunuyor.

JÜRİ ÜYELERİ

Türkçe Haber ve Video Haber Jürisi: Faruk Bildirici, Ali Duran Topuz, Banu Güven, Candan Yıldız, Nezahat Doğan, Mehmet Ali Çelebi

Kürtçe Haber Jürisi: Ramazan Ölçen, Nergîz Îsmaîl, Bişar Turgut, Hatice Kamer, Münevver Karademir

Kadın Haberciliği Jürisi: Dilek Arjin Öncel, Bircan Değirmenci, Derya Ceylan, Elif Ekin Saltık, Gülfem Karataş

Fotoğraf Jürisi: Ramazan Öztürk, Beritan Canözer, Salih Yeşil, Özcan Yaman, Murat Baykara

Karikatür Jürisi: Kemal Gökhan Gürses, Ronî Batte, Erceren

Yarışmaya katılım için son başvuru tarihi 10 Eylül olurken, seçilen eserler ise 18 Eylül’de açıklanacak. Ödüller gazetenin açıklayacağı bir tarihte düzenleyeceği törenle sahiplerine verilecek.

SON BAŞVURU TARİHİ 10 EYLÜL

Yarışmaya katılım için son başvuru tarihi 10 Eylül olurken, seçilen eserler ise 18 Eylül’de açıklanacak. Ödüller gazetenin açıklayacağı bir tarihte düzenleyeceği törenle sahiplerine verilecek.

Musa Anter ve Özgür Basın Şehitleri Gazetecilik Yarışması’na katılmak ve detaylı bilgi almak isteyenler, eserlerini nasıl gönderebilecekleri ve katılım koşulları hakkında daha fazla bilgiye Yeni Yaşam gazetesinin resmi internet sitesinden ulaşabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x